7 Ocak 2008 Pazartesi

** BON BON ŞEKERLER **

TAM AĞZINIZA LAYIK MİNİK ŞEKERLER. HEM YAPMASI, HEMDE YEMESİ ÇOK ZEVKLİ. HELEDE BUNU ÇOCUKLARLA YAPIYORSANIZ ÇOK EĞLENCELİ. ÇOCUKLARLA VAKİT GEÇİRMEK VE BİŞEYLER PAYLAŞMAK İSTİYORSANIZ BU TARİF TAM SİZE GÖRE. KESİNLİKLE DENEMELİSİNİZ.

BU TARİF ASLINDA BENİM MOZAİK PASTA TARİFİM (ONUDA YAPIP YAYINLARIM BİR GÜN İNŞALLAH ). AMA BU TARİFLE BON BON ŞEKERLERDE YAPIYORUM. ÇOKTA GÜZEL OLUYOR. BU SEFER BİR DEĞİŞİKLİK YAPTIM VE İÇLERİNE MEYVE KATTIM. HARİKA OLDU. TAM ÜÇ ÇEŞİT. DENEMEK İSTERSENİZ İŞTE TARİFİM:

** BON BON ŞEKERLER **

MALZEMELER:

1 PAKET PÖTİBÖR BİSKÜVİ ( ROBOTTA ÇEKİLMİŞ )

1 ADET YUMURTA

4 YEMEK KAŞIĞI ŞEKER

1 YEMEK KAŞIĞI UN

YARIM ÇAY BARDAĞI SÜT

1 SU BARDAĞI CEVİZ KIRIĞI

50 GR. ERİMİŞ VE ILIK MARGARİN

1 PAKET VANİLYA

İÇLERİ İÇİN:

1 ADET HAVUÇ RENDESİ

1 ADET ELMA RENDESİ

1 YEMEK KAŞIĞI KAKAO

ÜZERLERİNE BULAMAK İÇİN:

HİNDİSTAN CEVİZİ

ROBOTTA ÇEKİLMİŞ CEVİZ

RENKLİ ÇUBUK ŞEKERLER

YAPILIŞI:

Önce malzemelerle güzel bir hamur yapın. Bu hamuru üç eşit parçaya ayırın. Parçanın birine rendeleyip, suyunu iyice sıktığınız elmayı katın. Diğer parçaya rendeleyip, suyunu iyiyce sıktığınız havucu katın. Diğer parçayada kakao katıp hepsini ayrı ayrı tekrar yoğurun ( meyvelerin suyunu rendeledikten sonra iyice sıkın. yoksa hamurunuz cıvık olur.Eğer çok cıvık olurda hamuru toparlayamazsanız, biraz daha büsküvi ekleyin ). Üç ayrı tabak alıp; birine hindistan cevizi, diğerine rondoda çekilmiş ceviz, diğerinede renkli minik çubuk şekerleri koyun. Hamurları sırasıyla yapmaya başlayın. Önce kakaolu olandan minik parçalar koparıp, avucunuzda yuvarlayın. Ve hindistan cevizine bulayın. Havuçlu olandanda aynı şekilde minik toplar yapıp, cevize bulayın. Elmalı olanıda aynı şekilde yapıp, renkli şekerlere bulayın. Servis tabağına alıp, üzerlerine kürdan yada renkli çubuklar batırın. Yarım saat buzdolabında dinlendirdikten sonra şekerlerimiz servise hazır. İsterseniz tek çeşitte yapabilirsiniz. Tarif benden, hayal gücünüzü kullanıp yapmak sizden.

YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER .AFİYET OLSUN.

.

Hiç yorum yok: