20 Ekim 2007 Cumartesi

*** ISLAK KURABİYE VE UN KURABİYESİ ***

*** ISLAK KURABİYE ***

MALZEMELER:

3 YUMURTA
1 SU BARDAĞI ŞEKER
70 GR.MARGARİN
1 ÇAY BARDAĞI SIVIYAĞ
3 KAŞIK KAKAO
1 PAKET KABARTMA TOZU
1 PAKET VANİLYA
ALDIĞI KADAR UN

ISLATMAK İÇİN:

1 SU BARDAĞI ILIK SU
1 SU BARDAĞI ŞEKER

ÜZERİ İÇİN; HİNDİSTAN CEVİZİ

YAPILIŞI:

Yumurta ve şekeri karıştır.Diğer bütün malzemeleride ekleyip güzel bir hamur yap.Yani kulak memesi kıvamında ve yumuşak bir hamur olsun.Elinle yuvarlayıp yağladığın tepsiye diz.175 derecede pişir.Islatmak için ılık su ile şekeri erit.Pişen kurabiyeleri bu şekerli suya tek tek batırıp ıslat.Büyük bir servis tabağına kurabiyeleri diz.Yaptığımız şekerli sudan biraz artıyor.Ben artanını kurabiyelerin üzerine gezdirdim.Dahada ıslak olsun diye.Üzerlerine Hindistan cevizi koy.40 adet ıslak kek tarzında nefis ıslak kurabiyelerimiz oldu.ARZUYA GÖRE mutlaka denemelisiniz.AFİYET OLSUN.

**********************************

*** UN KURABİYESİ ***BU KURABİYELERİ FATOŞ'CUMDA GÖRMÜŞTÜM.MİSAFİRLERİME YAPTIM VE SONUÇ MÜKEMMELDİ.ÇOK GÜZEL OLDU.CANIM,ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. http://www.fatostuncay.blogcu.com/

MALZEMELER:

125 GR. MARGARİN
2;5 YEMEK KAŞIĞI PUDRA ŞEKERİ
2 SU BARDAĞI UN
1 PAKET KABARTMA TOZU
1 PAKET VANİLYA

ÜZERİ İÇİN PUDRA ŞEKERİ

YAPILIŞI:

Margarin ve şekeri iyice karıştır.Diğer malzemeleride ekleyip güzel bir hamur yap.Kulak meemsi kıvamında bir hamur olcak.Hamuru rulo yapıp üzerini çatalla çiz (yada değişik kalıplarlada kesebilirsiniz).1 yada 2 cm.kalınlığında bıçakla kes.Yağlanmış tepsiye diz.160 derecede 15 dak. Pişir.Üstü kızarmadan fırından al.Servis tabağına koyup; üzerine bol pudra şekeri serp.ARZUYA GÖRE kesinlikle denemelisiniz.AFİYET OLSUN.Hiç yorum yok: